18 mája

Konvalinky

7  comments

Máj bez konvaliniek proste nemôže byť. Táto perličkovo – čipkovaná krásavica kvitne len asi dva  týždne a vy sa čudujete, ako sa do tých drobučkých zvončekových kalíškov zmestí toľko vône.
Dnes som si povedala, že bez konvaliniek sa nevrátim z trhu domov. Pobehala som celý trh a už som to skoro vzdala, keď … na úplne, úplne, celkom, celkom poslednom stolíku ma čakala odmena. 
A tak mám konvalinky a ich nádhernou vôňou vonia celý byt. 
Rada sa s vami podelím o túto nádherku a pozývam vás aj na šálku zeleného čaju. 
Slnko bude krásne zapadať a s vôňou vynikajúceho čaju sa občas zmieša aj iná vôňa, ktorú vám primieša vánok. Tak si to užite. 
😉
Konvalinky
Konvalinka – voňavá kráska
máj a konvalinky

 

konvalinky 
Konvalinky
pozvanie na šálku čaju

Konvalinky

Konvalinky

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

  • omamná vôňa konvaliniek berie dych. spolu s orgovánom sú to najkarší poslovia jari…krásne fotky Alenka 🙂

  • Kraaasne Alenka 🙂 Ja som sa toho roku rozhodla konvalinky dopestovat, nakolko to tu nikto na trhu nepredava a neviem ci tu volne rastu….ale zatial mam len listy v kvetinaci, ktovie ci to vobec vykvitne….nastastie susedia oproti maju nadherne velke orgovany, tak nam vonia cela ulica 😉
    Timea

  • Wow, to musi byt nadherne – orgovanova ulica. To som, rada, ze tiez millujes konvalinky. Tak, ak by nerozkvitli, mozes si kliknut 🙂 Ale, myslim, ze vykvitnu – najprv idu listy a potom, ked to uz vobec necakas, objavia sa male biele gulocky. A co daffodils? Boli? My sme mali horúci apríl, tak sa len nadýchli a vyparili.

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Prihláste sa na odber nových receptov

    >