11 mája

Naše dievčatko sa volá Mafinka

Ak vám ktorýkoľvek člen vašej rodiny prinesie domov roztomilé šteniatko, ktoré treba len na chvíľu postrážiť, počítajte s tým, že ste sa práve stali jeho šťastným majiteľom. A  čím skôr to pochopíte, tým lepšie pre vás.
Takto sa stalo, že som jedno ráno otvorila dvere a z  Matúšovej izby na mňa vyskočilo malé, čokoládkovo hnedé, huňaté a strašne veselé psíča.
„Eee, vieš, musíme ho postrážiť, kamarát ho nesmie mať u seba, má na návšteve otca. Ale keď jeho otec odíde, vezme si ho spať. Len na týždeň, dva…“
No…, bolo to rozkošné šteňa, a ja som nerozvážne súhlasila. „Volá sa?“ „MAFINKA:“

A tak sa stalo, že sa náš (hlavne môj) život zmenil.Mafinka robila robila pokroky v poslúchaní pokynov, ale aj mláčky a dosť často aj kôpky. Matúš ich poslušne a trpezlivo odstraňoval, ale keď ich opakovane urobila zopár na koberci, rozkošné šteniatko dostávalo nový rozmer. Mafinka mala čo najviac spinkať, aby rástla a mocnela. Namiesto toho lietala a robila nové mláčky a kôpky. A celkovo mala vždy akosi viac energie. Niekoľkokrát za deň to na ňu prišlo a Mafinka bez varovania behala svoj domáci okruh cez izby. V závratnej rýchlosti, dookola a do nemoty. Keď ste s  ňou šli na prechádzku, nešla vedľa vás, spôsobne hopkajúc. Namiesto toho chytila kúsok vodítka do pusy a s radosťou sa rozbehla, ťahajúc vás za sebou. Najprv to bolo celkom príjemné.   No, čo, trošku si pobehnúť so šteniatkom. Bola krásna, pútala pozornosť ulice. Ale Mafinka dosahovala zo dňa na deň lepšie a lepšie časy.A tak ste  mohli niekoľkokrát za deň stretávať prešťastného psa, ako sa rúti ulicou, vlečúc svoju paničku za sebou. Okrem toho, sa s nesmiernym nadšením vrhala na všetkých okoloidúcich ľudí aj psov, považujúc ich za svojich nových priateľov. Keď ma takto raz opäť uviedla do nečakaného šprintu cez cestu, kedy som ja skončila na zemi a Mafinka  na poprsí našťastie, dostatočne zdatnej staršej dámy,  povedala som si dosť. Mafinku musíme začať vychovávať.

Naše dievčatko sa volá Mafinka
Naše dievčatko sa volá Mafinka
Bolo toho veľa: zrušiť domáci bežecký okruh,  Rally Obývačka – Kuchyňa – Chodby, definitívne prestať ocikávať byt, zákaz presádzať a požierať kvety na balkóne,  zákaz piť vodu z WC, nežrať a netrhať paničkine kožené rukavičky, zákaz vkradnúť sa do obývačky – napadnúť fikus, obtrhať konáriky – nanosiť konáriky do pelechu a postupne poodeľovať všetky listy od stopiek, zákaz vyhrabávať  zeminu z kochlíkov, váľať sa v nej a tešiť sa z toho,  zákaz kradnúť v noci zo stola oriešky, zákaz vliecť svoju paničku na vodítku a bez povelu naháňať všetko, čo sa hýbe, zákaz strašiť susedov, zákaz skákať na návšteve do bazénov a jazierok s leknami…
A nikdy nezabudnúť, že keď je ticho nemusí to znamenať, že Mafinka spí…

 

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Prihláste sa na odber nových receptov

>