7 februára

Mamin najlepší slepačí vývar a recept na „Židovský penicilín“

7  comments

Na slepačí vývar som si vždy potrpela. U nás bol vždy taký, ako má byť. Voňavý, číry, s tenučkými rezancami. Mama ho varievala v sklenenom hrnci a tak bolo vidno všetkú tú farebnú zeleninku aj mäsko. Navonok to vyzeralo, akoby sa nič nedialo, ale vnútri to skryto bublinkovalo a po niekoľkých hodinách bola vo veľkej mise na stole zlatistá polievka s posekanou voňavou vňaťkou…

Recept: 

1200 – 1500g mladej sliepky, alebo morčacie krídla
10 guličiek čierneho korenia
4 guličky nového korenia
1 – 2 ks bobkových listov
1ks klinček
1 stredný strúčik cesnaku
1ks cibuľa (môže byť aj so spodnou šupkou)
1ks sušenej chili papričky bez semienok (príp. veľmi malý kúsok čerstvej)
soľ
4 – 5 vetvičiek petržlenovej vňate
2 vetvičky tymiánu (vcelku)
1 vetvičku rozmarínu vcelku
2 – 3 vetvičky zelerovej vňate
3 – 4ks stredne veľké mrkvy
2 – 3 ks stredne veľké petržleny
kúsok póru
1ks malý zeler

Postup:

Mäso vložíme do veľkého hrnca so studenou vodou. (voda musí byť naozaj studená, až ľadová!) privedieme do veľmi miernho varu a okamžite ešte viac stíšime plameň, polievka musí vrieť, ale nesmie bublať, inak by bola zakalená. Pridáme soľ a korenia a varíme bez bublania asi dve hodiny. Pokiaľ by sa tvorila pena, treba ju zbierať. Ak sa správne varí, nerobí sa pena.
Pridáme očistenú a na veľké kusy pokrájanú zeleninu, mrkvu v celku, cibuľu, vňate a varíme pod pokrievkou ešte asi 2 – 3 hodiny tak, aby polievka nebublinkovala a aby sa netvorila pena. Na záver môžeme ešte pridať kúsok šafranu kvôli krajšej zlatistej farbe. Polievka sa varí aspoň 4 -5 hodín, vtedy je najlepšia. (Tuk neodstraňujte, podľa výskumov je to pravdepodobne práve slepačí tuk v kombinácii s vitamínmi, ktorý pôsobí blahodárne a liečivo. )
Vyberieme sliepku aj zeleninu a polievku precedíme. Do tanierov naložíme pokrájanú zeleninu, kúsky mäsa a zalejeme horúcim vývarom. Podávame s tenučkými rezancami a posypanú jemne posekanou petržlenovou vňaťkou. Správne pripravený vývar by mal byť číry a zlatistý, preto sa táto polievka nazývala aj „Zlatá“.

Môže sa podávať aj s niečím, čo sa volá „csigy“ . Vtedy je to ale svadobná polievka. Csigy sú ručne robené cestovinky ktoré ešte dodnes robia niektoré gazdinky, napríklad v prekrásnej dedinke Hrhov, odkiaľ som ich aj ja dostala do daru. Csiga vraj znamená slimáčik.

Mamin najlepší slepačí vývar a recept na „Židovský penicilín“
Slepačí vývar s rezanami alebo Zlatá polievka

 

Mamin najlepší slepačí vývar a recept na „Židovský penicilín“
Slepačí vývar so svadobnými rezancami „csigi“

 

Mamin najlepší slepačí vývar a recept na „Židovský penicilín“
Mamin najlepší slepačí vývar
Vývar sa odjakživa používal aj ajko posiľňujúci liek pri chorobách, prechladnutiach, virózach, chrípkach, zápaloch pľúc a vyčerpaní.  Ale to sme už pri polievke, ktorej sa hovorí aj…

Židovský penicilín – recept                 

Základom je vývar, no musíme do nej ešte niečo pridať:
– na 0,3 l horúceho vývaru pridajte:
cca 1 – 2 cm nastrúhaného zázvoru
kúsok na drobno nakrájanej cibule
1 -2  roztlačené strúčky cesnaku
kúsok chilly papričky
cca 2cm bielej časti póru na kolieska
čerstvú vňať
Všetko zjesť, vydržať a zaľahnúť do postele.
Je to starý liek, veľmi posiľňujúci. Obsahuje zložky, ktoré dokážu stenčiť hlienový povlak v pľúcach. V kombinácii so štipľavou chuťou spúšťa výron slín a tekutín, čím sa odstraňujú aj usadeniny v dýchacích cestách. Toto som si síce naštudovala, ale spýtajte sa starých mám.  Alebo len vyskúšajte. 
 
Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

  • "Alenka, vyzerá to … tu sa tomu hovorí ínycsiklandó … čo je doslovný preklad ďasnošteklacie čo asi vyjadruje ten lahodný pocit v ústach keď ochutnáš niečo takéto."

  • 🙂 🙂 🙂 Veľmi sa mi páči výraz "ďasnoštekliace" – tie drobučké slimáčikovské slížiky sú naozaj také 🙂 Ja si ich, žiaľ, nemôžem dopriať, len ochutnať. Ale môžem sa vyťahovať pred návštevou a aj sa veru budem 🙂 Ďakujem ešte raz za darček.

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Prihláste sa na odber nových receptov

    >