1 augusta

Čučoriedkový koláč

4  comments

Recept na tento čučoriedkový koláč mi poslala priateľka a keďže milujeme všetko čučoriedkové, tak som ho vyskúšala. Je to rýchly a jednoduchý recept, veľa toho nepotrebujete.

Čučoriedkový koláč
Čučoriedkový koláč

Cesto:

130 g práškového alebo jemného trstinového cukru

vanilka

450g polohrubej múky (použila som špaldovú)

2ČL prášku do pečiva

130g studeného masla

2 vajcia

Náplň:

450 g čučoriedok

150g kryštáľového cukru

vanilka

šťava z ½ citróna

Postup:

Všetky suché ingrediencie ( múka, prášok do pečiva, cukor, vanilka) zmiešame a pridáme studené maslo, ktoré sekáme v múke komcom nožíka nadrobno a na záver špičkami prstov zľahka premiešavame tak, aby vznikla mrveničková konzistencia. . Pridáme rozmiešané vajcia a stále pracujeme  len studenými končekmi prstov, aby zmes zostala mrveničková.

Pripravte si okrúhlu formu ( ja som použila priemer 27 cm) a cesto rozdeľte na dve časti.  Jednu vsypte do formy a poutláčajte. Pridajte čučoriedky premiešané s cukrom a zyšok cesta nadrobte na vrch koláča.Ak použijete menšiu formu, koláč bude vyšší.

Pečte na 190*C  asi 45 minút a viac.  Cesto musí byť dobre upečené. Necháme vychladnúť na mriežke. Hotovo. (Pôvodný recept nájdete na: Varecha )

Koláč je zaujímavý hlavne tým, že je chrumkavý, s chrumkavou posýpkou. Pôvodný recept udáva 190 g cukru do plnky, ja som dávku trocha znížila. Je to na vás. Čučoriedky chutia po upečení skôr ako čučoriedkový  džem.

Čučoriedkový koláč
Čučoriedkový koláč
Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Prihláste sa na odber nových receptov

    >