19 januára

Výborné pesto z jarnej cibuľky

2  comments

Recept na toto výborné pesto zo zelenej cibuľky som prvý krát našla a vyskúšala na jeseň, keď bolo možné nájsť zelenú cibuľku v dobrej kondícii so šťavnatou zelenou vňaťkou. Je to naozaj pochúťka. Myslím, že tú zaujímavú výslednú chuť dodáva mix týchto chutí a nutričné kvasnice. Takže, je vhodné aj pre vegánov. Vyrábala som ho dosť často.  A tak, hoci sme mimo cibuľkovej sezóny, nedalo mi to, a musela som si pesto znova vyrobiť. Našťastie, celkom slušná cibuľka sa dá zohnať a príprava je jednoduchá. Máte ho vymiešané a pripravené za pár minút.

Pesto zo zelenej cibuľky môžete podávať asi ku všetkému. K zeleninovým alebo mäsovým jedlám. Výborné je samozrejme, k cestovinám Ale stačí vám aj čerstvý, chrumkavý chlieb a nejaká dobrá zeleninka, napríklad červená paprika.

Recept na pesto z jarnej cibuľky:

100 g píniových orieškov alebo čerstvých vlašských orechov (nesmú byť horké)

2 poriadne hrste vňate z jarnej cibuľky

20 g lístkov z peknej čerstvej bazalky

5 – 6 PL nutričných kvasníc (zarovnané lyžice)

2 roztlačené strúčiky cesnaku

šťava z jednej limetky alebo z  menšieho citróna

200 ml výborného olivového oleja

soľ

Postup:

Vyberieme peknú vňatku z jarnej cibuľky nakrájame na drobnejšie. Ja používam aj kúsok bielej časti, lebo cibuľka je veľmi jemná a žiada sa mi tam. Bazalkové listy natrháme na menšie časti. Do kuchynského mixéra hodíme vňaťku, natrhanú bazalku, a všetky ostatné ingrediencie. Dôkladne rozmixhujeme a dosolíme podľa vastnej chuti. Takisto opatrne radšej narábať s citrónom. Na začiatok dám radšej menej a postupne dochucujem.

výborné pesto zo zelenej cibuľky
výborné pesto zo zelenej cibuľky

 

výborné pesto zo zelenej cibuľky
výborné pesto zo zelenej cibuľky

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by sa Vám páčiť

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Prihláste sa na odber nových receptov

    >